Rada Parafialna

Duszpasterska Rada Parafialna spełnia nieodzowną rolę w lokalnym kościele. Poprzez swoją radę, pomoc i zaangażowanie pomaga proboszczowi w duszpasterskiej działalności.Członkowie rady wybierani są na określony termin. Rada Parafialna stanowi, w myśl kan. 563 Kodeksu Prawa Kanonicznego, ciało doradcze, które pod kierownictwem proboszcza parafii przyczynia się do ożywienia działalności duszpasterskiej. Nie jest organem władzy i nie ma osobowości prawnej. Jest ona miejscem czynnego i odpowiedzialnego zaangażowania wiernych świeckich w zbawcze posłannictwo kościoła. Rada zbiera się na posiedzeniu przynajmniej raz na kwartał. Zebranie zwołuje proboszcz i przewodniczy obradom. Z każdego zebrania powinien być sporządzony protokół, który zostaje odczytany na następnym posiedzeniu.

Zadania Rady Parafialnej

• Wspólna modlitwa, troska o wiarę i refleksja nad Ewangelią
  • Bycie prawdziwym znakiem chrześcijańskiej wspólnoty w kościele i świecie
  • Zatroszczyć się o przyszłość i kierunek parafi poprzez zaangażowanie ludzi, aby dzielili odpowiedzialność za parafię
  • Zaangażować wiernych w parafii w planowaniu wizji duszpasterstwa oraz misji
  • Zapewnić ciągłą i stałą pomoc tak duchowną jak i materialną dla parafii, wspólnoty i diecezji nie zapominając o pierwszeństwie w pomocy programom duszpasterskim
  • Koordynować działalność parafialną z działalnością kościoła lokalnego oraz diecezji
  • Zidentyfikować, wspomagać oraz rozwijać dary i talenty parafian oraz zachęcić ich do działalności duszpasterskiej
  • Być doradcą w sprawach materialnej działalności parafii

Rada Parafialna w naszej parafii została powołana 30.X.2012 r, a zaprzysiężenie nowo powstałej Rady Parafialnej odbyło się 20.IX.2015 r.
Skład Rady Duszpasterskiej w parafii pw. św. Jadwigi w Tomaszowie Bolesławieckim jest następujący:

Przewodniczący:  Ks. Krzysztof Sieradzki

Wiceprzewodniczący:  Jan Kopeć